🎥24Ракомет во Келн – што порачаа од полуфиналистите пред големата битка на Ф4

🎥24Ракомет во Келн – што порачаа од полуфиналистите пред големата битка на Ф4

Утре со натпреварот меѓу екипите на Магдебург и Алборг ќе започне годинешниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите. Традиционално, домаќин на најдобрите четири екипи од европската елита е германскиот град Келн.

Освен актуелниот бранител на титулата и Алборг, на Ф4 турнирот ќе настапат и екипите на Барселона и Кил, кои го сочинуваат второто полуфинале.

На ланскиот Ф4 титулата ја освои Магдебург, второпласиран беше Келце, додека со бронза си замина екипата на Барселона, која во натпреварот за трето место го надигра ПСЖ.

Екипата на24Ракомет и оваа сезона е дел од големиот настан, а што порачаа од полуфиналистите пред големата битка на Ф4 можете да погледнете на видеата во продолжение…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...