Александра Коловска со камбек на терените, заигра за Металург Автокоманда!

Македонската репрезентативка Александра Коловска, по долга пауза се врати на ракометните терени.

Таа веќе има нов клуб и заигра за Металург Автокоманда, откако минатата сезона го носеше дресот на словачкиот тим Јувента Михаловце.

Борбената ракометарка што игра на позицијата кружен напаѓач скина лигаменти додека настапуваше за младинската селекција минатото лето на подготвителен турнир и го пропушти ЕП и скоро цела тековна сезона.

Таа веќе го одигра првиот меч по паузата за Металург Автокоманда и постигна два гола во триумфот над Пелистер во Битола. Ќе биде во комбинација и за настап на СП за младинки во Скопје, откако се најде на поширокиот список на селекторот Јанев.

Коловска пред настапите во Словачка беше дел од Вардар и Металург.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...