Aндоновски не беше доволен за опстанок на Трст

Aндоновски не беше доволен за опстанок на Трст

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски одигра одлична полусезона во дресот на италијанскиот Трст.

Сепак неговиот тим не успеа да избори опстанок во елитната конкуренција во Италија и оди ранг подолу.

Во рамките на плеј-аутот, Трст и Андоновски загубија два пати од тимот на Чинголи во серијата до две победи.

На првата средба дома, Чинголи славеше со 29-28, а Андоновски даде седум погодоци, додека во вториот дуел на гости, Трст загуби со 34-28, а македонскиот бек стрелаше четири пати.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ