Андоновски со нов интернационален предизвик – се сели во Србија

Андоновски со нов интернационален предизвик – се сели во Србија

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски во новата сезона ќе има нов интернационален предизвик во својата кариера.

Охриѓанецот, кој во месец ноември минатата година од својот матичен клуб се пресели во италијанскиот Трст, се договори со српскиот суперлигаш Врање.

Новиот клуб на Андоновски е предводен од селекторот на младинската репрезентација на Србија, Ѓорѓе Теодоровиќ.

Андоновски во тимот на Трст имаше импресивна статистика, постигна 92 гола на 16 одиграни натпревари во најквалитетното натпреварување во Италија.

Левиот бек, освен за Трст и Охрид, во својата кариера настапуваше и за Прилеп и Вардар Јуниор.

Пред извесен период со Врање потпиша и довчерашниот член на Бутел Скопје, кружниот напаѓач Владимир Јевтиќ.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...

Загреб мора да плати: Извиѓач бара рекордна оштета за Павловиќ

Хрватскиот шампион Загреб досега официјализираше два трансфери за...