Ангеловски со 14 гола донесе две победи за Белфор

Тимот на Белфор, каде што игра Александар Ангеловски, стартуваше победнички во во Третата лига на Франција.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија беше најдобар стрелец на натпреварите од првото и второто коло.

На гостувањето кај Буржуан, Белфор славеше со 33-29, а Ангеловски успеа да постигне шест погодоци.

Во дуелот од второто коло на домашен терен Белфор беше подобар од составот на Руен со 30-29, а клучен играч одново беше Македонецот со осум гола.

Следен предизвик за Белфор и Ангеловски ќе биде мечот на гостински терен кај Торси.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Се ребрендираше Универзитетот Скопје – METRO.mk

Светски признанија, домашни награди, стипендии, магазин за успешните луѓе...

Пелистерци тренираа пред Кил, се посакува изненадување против „зебрите“ (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одработија официјалниот...

Билик: Не сакаме да бидеме тимот што ќе се „сопне“ во Битола

Ракометарите на Кил утре против Еурофарм Пелистер...

Претседател на фудбалски клуб убиен по загубен меч

Колумбискиот фудбалски второлигаш Тајгрес соопшти денеска дека клупскиот претседател...