Атракција на „самурајот“ – Јасухира ја дигна цела сала на нозе (ВИДЕО)

Јапонскиот среден бек Косуке Јасухира покажа уште на стартот на сезоната дека ќе биде големо засилување за Вардар. По одличните партии во Струга каде беше МВП и на европските натпревари против Рајн Некар, одигра на ниво и против Еурофарм Пелистер во Супер Купот. Еден од неговите погодоци во финишот беше особено атрактивен. Тој успеа дури и со противнички ракометар на грбот, да постигне гол со шрауба. Погледнете….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...