stambol

8165 ПОСТОВИ

Exclusive articles:

📷 Промовирана топката за Олимписките игри – изработена е во Пакистан

Јапонската компанија Молтен и Светската ракометна федерација ја промовираа официјалната топка за Олимписките игри. Таа е изработена во Пакистан, оригиналот може да се купи...

„Македонскиот“ Коњалти ја освои бронзата во Турција

Екипата на Коњалти, во која настапуваат двете интернационалки од Македонија, Ивана Гакидова и Елена Ѓорѓиевска, ја освои бронзата во турскиот шампионат. Коњалти, кој во...

Breaking

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...
spot_imgspot_img