stambol

2503 ПОСТОВИ

Exclusive articles:

Кузманоски: Се надевам на добра и борбена игра против Кил

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре на свој терен силите ќе ги одмерат со бундеслигашот Кил во рамки од третото коло од Лигата...

Belarus’ New Passport Law Risks Upending the Lives of Exiled Activists

Exiled opponents of Belarusian President Alexander Lukashenko have found their position made even more vulnerable after Minsk rammed through a decree barring citizens from...

Дувњак: Нѐ очекува пекол во Битола

Ракометарите на Кил утре против Еурофарм Пелистер ќе го одиграат третиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите. Германскиот тим во Битола...

По сериозна повреда на окото и четири операции, се врати на теренот со заштитни очила

Средниот бек на унгарската репрезентација Адам Јухас, кој од Бенфика направи камбек во татковината, се врати на терените. Тој заработи сериозна повреда на...

Србија прогласи Ден на жалост поради случувањата на Косово

Владата на Србија го прогласи 27 септември за Ден на жалост поради, како што наведоа, „трагичните настани“ на Косово. „Владата на Србија бара од сите...

Breaking

Пелистерци тренираа пред Кил, се посакува изненадување против „зебрите“ (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одработија официјалниот...

Билик: Не сакаме да бидеме тимот што ќе се „сопне“ во Битола

Ракометарите на Кил утре против Еурофарм Пелистер...

Претседател на фудбалски клуб убиен по загубен меч

Колумбискиот фудбалски второлигаш Тајгрес соопшти денеска дека клупскиот претседател...

ЦСКА на Ристовска продолжува во победнички ритам

Екипата на ЦСКА Москва, во која настапува...
spot_imgspot_img