stambol

8165 ПОСТОВИ

Exclusive articles:

Две „македонски“ екипи на завршниот турнир во грчкиот Куп

Екипата на Неа Јонија, чиј тренер е Александар Зарков, обезбеди место на завршниот турнир во Купот на Грција. Неа Јонија славеше на гостувањето кај...

Загрижувачко: Многу пратеници не му ја мислеа многу за македонската енергетика

Експресно и без земање предвид на аргументираните реакции во јавноста – да се усвојат четирите предлог-закони за стратешки инвестиции во енергетиката. Вакво е сценариото...

15 Години од најцрниот ден во историјата на Веспрем – убиен беше Козма, настрадаа Пешиќ и Шешум!

Поминаа 15 години од смртта на романскиот ракометар, Мариан Козма. Таа кобна вечер, 8 февруари 2009 година, тој и неколку соиграчи беа избодени...

„Фараните гледаат огромна шанса за пласман на СП, но Македонија е подобра репрезентација“

Репрезентацијата на Македонија за ривал во бараж двомечот за пласман на Светското првенство 2025 ја доби репрезентацијата на Фарски Острови, која на континенталниот...

Breaking

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...
spot_imgspot_img