Барди ќе ги пропушти мечевите со Хрватска и Чешка

Барди ќе ги пропушти мечевите со Хрватска и Чешка

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди се повреди на мечот меѓу Трабзонспор и Анкарагучу, па поради тоа ќе ги пропушти следните два меча на Македонија против Хрватска и Чешка.

Барди има истегнати лигаменти на десното рамо и веќе почна со рехабилитација, а тоа го спречи да биде дел од подготовките и да ѝ помогне на Македонија во пријателските натпревари.

Македонија првиот меч го игра на гостински терен кај Хрватска, додека една седмица подоцна гостува во Чешка.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ