Барса „доби“ засилување за Келн

Шпанскиот шампион Барселона „доби“ засилување за завршниот турнир во Лигата на шампионите во Келн.

Стратегот Карлос Ортега ќе смета на словенечкиот плејмејкер Домен Макуц, кој се враќа на терените и за првпат ќе заигра сезонава.

Макуц се повреди на турнирот во Добој, ги скина лигаментите и паузираше околу девет месеци.

На последната средба од Асобал лига, против Уеска, Барса славеше со 41-29 и ја доби титулата во „Блауграна“, а Макуц доби минутажа.

За каталонскиот гигант и Макуц следува уште гостински меч со Сагунто, потоа завршниот турнир од Копа Дел Реј, а на 8 и 9 јуни настапот во „Ланксес Арена“.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...