Барса го бара(ше), но ракометниот „Меси“ останува во Монпелје

Легендата на аргентинскиот ракомет, Диего Симоне, најверојатно ќе потпише нов договор со Монпелје.

Како што пишува „Л’Екип“, средниот бек и францускиот тим би требало да ја официјализираат продолжената соработка.

Симоне настапува во Монпелје од 2013 година и за тоа време одигра 204 натпревари и постигна 584 гола.

Низ дел од европските медиуми се споменуваше интерес од Барса по заминувањето на Циндриќ и повредата на Макуц.

Покрај Барса, се пишуваше и за трансфер во Куенка, каде што игра неговиот брат Пабло, но се чини нема ништо од заминувањето во Асобал лигата.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Црна Гора

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...