Барса и ПСЖ не се непобедливи – загубија од Хановер и Гумерсбах

Двата европски гиганти Барселона и ПСЖ дел од своите подготовки минуваат во Германија, каде тестираа со бундеслигаши.

Барселона по трофејот во Добој, загуби на гостувањето кај поранешниот тим на Антонио Ортега, Хановер.

По максималните четири победи на ТВ турнирот на шампионите, каталонците беа поразени од Хановер со 40-38.

ПСЖ по турнејата во Јапонија, славеше минимално кај Вецлар, но на вториот тест загуби кај Гумерсбах со 39-37.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Црна Гора

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...

Еурофарм Пелистер во третиот шешир – еве ја процедурата пред ждрепката за ЛШ

Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...