Белистојаноски за 24Ракомет ТВ: Кога го давате максимумот, победата е неизбежна (ВИДЕО)

Десното крило Ненад Белистојаноски беше меѓу најдобрите стрелци во триумфот на Македонија над селекцијата на Црна Гора со 29-20. Со оваа победа нашите кадети се доближија до место во главната рунда на СП во Хрватска, а Белистојаноски вели дека тој и неговите колеги добро ја анализирале играта на Црногорците. Тој ги сподели и очекувањата од пресметката со Грузија. Целата изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...