Беше капитен на Црвена Ѕвезда, сега стана на Партизан!

Еден од најискусните играчи во Партизан, левото крило Младен Шотиќ, е назначен за капитен на амбициозниот српски вицепрвак.

Во отсуство на повредениот Никола Зечевиќ, раководството на клубот од Белград одлучи капитенската лента да ја носи искусниот Шотиќ.

Интересно е што левото крило ја носеше капитенската лента додека беше член на Црвена Ѕвезда, од која во 2018 година се пресели во редовите на Партизан.

Потоа беше член на Динамо од Панчево и на Војводина, а ова му е втор мандат во Партизан.

Во првиот дел од минатата сезона настапуваше во Асобал лигата, поточно во Бенидорм, клуб во кој го имаше првото интернационално искуство.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...