Беше во тешка позиција, но се снајде – „итар“ погодок на Шилегов (ВИДЕО)

Тимот на Голден Арт славеше кај новиот суперлигаш Мулти Есенс на гостински терен во Автокоманда со 26-25, а меѓу најдобрите поединци во победата беше десното крило Мице Шилегов. Во еден контранапад, топката беше пресилно упатена кон Шилегов, тој немаше простор да ја прифати во скок, но во од, со едно движење со раката успеа да ја протне во голот на Василевски. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски со два гола во финишот му донесе голем бод на Трст

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...