Билети за дербито во продажба: Гледајте го спектаклот Вардар – Еурофарм Пелистер за 150 денари

Тимот на Вардар објави дека од денеска се пуштени во продажба билети за дерби натпреварот од првото суперлигашко коло против Еурофарм Пелистер.

Билетите ќе се продаваат онлајн TУКА, како и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански“ в сабота и недела.

Цената на билетите во зависност од блоковите за седење во салата е 150, 200 или 250 денари.

Натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер закажан за в недела во СЦ „Јане Сандански“ со почеток во 19:45 часот.

Ова е втор натпревар меѓу двете најдобри македонски екипи во период од десетина дена, откако играа во Супер Купот во Струмица.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...