Битола подготвена за ЛШ – нов изглед на салата и паркингот, реновирани соблекувални…(ФОТО)

Ракометна Битола ја очекува премиерата на Еурофарм Пелистер во новата сезона од Лигата на шампионите.

Прв гостин во „Боро Чурлевски“ ќе биде норвешката екипа Колстад, в среда, 13 септември во натпревар што ќе започне од 18:45 часот.

Цело лето клубот во соработка со Општина Битола работеa на изгледот на салата „Боро Чурлевски“, и внатре и надвор.

Реновирани се сите соблекувални, паркингот пред салата, сите простории…па Битола подготвена ќе ја дочека европската елита.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...