Блесок на Ристовска – ЦСКА победнички ја почна одбраната на титулата во Русија

Рускиот шампион ЦСКА Москва, чии бои ги брани Сара Ристовска, имаше победнички старт на новата сезона.

ЦСКА славеше во градскиот двобој против составот на Луч Москва со убедливи седум гола разлика, 31-24.

Македонската репрезентативка беше најдобар стрелец на натпреварот и успеа да постигне седум погодоци.

ЦСКА Москва следниот натпревар го игра на домашен терен против новиот тим во елитата, Черноморочка, на 13 септември.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...