Бобан Ристевски и следната сезона ќе го брани голот на Охрид

Бобан Ристевски и следната сезона ќе го брани голот на Охрид

Тимот на Охрид активно работи на формирањето на играчкиот ростер за следната натпреварувачка сезона.

Раководството на „гладијаторите“ се договори за нова соработка со голманот Бобан Ристевски и тој ќе остане и наредната сезона во составот на Стевче Алушовски.

Договорот е на една сезона, со можност да биде продолжен ако двете страни бидат задоволни од соработката.

Покрај Ристевски, голот на Охрид наредната сезона ќе го бранат и Даниел Ѓорѓески и Градимир Чаневски.

Босанскиот чувар на мрежата Берин Бркиќ, по една година во Охрид се врати во татковината и ќе брани за Слобода Тузла.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ