Бојаниќ за 24Ракомет ТВ: Во Охрид сум како дома – не би имал против тука да ја завршам кариерата! (ВИДЕО)

Бојаниќ за 24Ракомет ТВ: Во Охрид сум како дома – не би имал против тука да ја завршам кариерата! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите поединци во тимот на Охрид минатата сезона беше кружниот напаѓач Владимир Бојаниќ, кој беше дел од идеалниот тим на сезоната во изборот на 24Ракомет. Србинот истакна дека е како дома во Охрид и не би имал ништо против ако во овој клуб ја заврши богатата кариера, која ја градеше во Германија, Турција, Србија, Словенија…Целосната изјава на Бојаниќ погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО)

The post Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО) appeared first...

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...