Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што брани Градимир Чаневски, славеше на последниот натпревар од групната фаза на плеј-офот.

Тимот на македонскиот чувар на мрежата славеше во градското дерби против Хапоел Ришон со 33-30.

Еден од најзаслужните ракометари за победата на Макаби Ришон беше токму Чаневски, кој имаше 11 одбрани.

Во полуфиналето на плеј-офот, Макаби Ришон во серијата подобар од три меча, одново ќе игра со градскиот ривал.

Во другата двојка, Рамат Хашарон ќе игра против Хапоел Холон.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...

Мешков Брест ги задржа Андреев и Мацкевич

Белорускиот првак Мешков Брест одново ќе има конкурентен...