Црногорци и Швеѓанки за Македонија и Шпанија

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од квалификациите за ЕП 2024.

Женската репрезентација на Македонија ќе игра двомеч со Шпанија, денеска во Скопје, а в недела во Ланцароте.

Дуелот во Скопје ќе го судат црногорските арбитри Стефан Ивановиќ и Марко Вујисиќ, а делегат ќе биде Зорица Машиќ од Србија.

Средбата во Ланцароте ќе биде под арбитража на Швеѓанките Алис Вотсон и Лин Велин, додека делегат е Мануел Консеисао од Португалија.

Првиот натпревар се игра вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ со почеток во 18:00 часот, додека реваншот е в недела во Ланцароте со почеток во 17:00 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...