Црногорска лекција за македонските кадетки пред стартот на ЕП

Женската кадетска репрезентација на Македонија го загуби и вториот пријателски натпревар пред стартот на Европското првенство.

Нашите кадетки беа поразени од домаќинот на континенталниот собир со убедливи 14 гола разлика, 26-12.

Високиот пораз беше најавен уште по првото полувреме, кога Црногорките водеа со седум плус, 14-7.

Македонија го стартува настапот на Европското првенство на 3 август на дуел со Романија.

Во групата се уште силните селекции на Франција и Унгарија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...