Дабевска дебитираше со победа за Униреа

Репрезентативката на Македонија, Сања Дабевска, имаше успешен старт во новиот интернационален предизвик.

Македонката, која направи трансфер во прволигашот Униреа Слобозиа, заедно со својот тим славеа над Доброести со 37:27 во рамки од првото коло во прволигашката конкуренција во Романија.

Дабевска одигра солиден натпревар, добро се покажа и во напад и во одбрана и натпреварот го заврши со 100% учинок, постигна два погодоци од исто толку обиди.

Следен предизвик за Слобозиа и Дабевска ќе биде Плоиести, тим кој што во првото коло ја совлада Констанца со 39:17.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена...

Маж приведен откако направил хаос во казино

На 25.09.2023 околу 03:20 часот во Пробиштип, полициски службеници...