Далипоска и Голабоска комбинираа 17 гола, Стружанка го реши Спартак

Далипоска и Голабоска комбинираа 17 гола, Стружанка го реши Спартак

Тимот на Стружанка имаше победнички крај на сезоната во Женската лига, откако славеше против Спартак со 38-30.

И покрај тоа што Мила Мемов постигна 13 погодоци за тимот од Кисела Вода, тоа беше премалку за позитивен резултат.

Мендувие Далипоска и Марија Голабоска комбинираа 17 погодоци и заедно со Теодора Маркоска која додаде уште седум гола, беа најдобри во победничкиот тим.

Во првото полувреме гостинските ракометарки пружија достоен отпор, имаа неколкупати и реми, но попуштија пред паузата и Стружанка замина со предност од три гола, 17-14.

Во вториот дел гостинките комплетно беа надиграни и Стружанка рутински го доврши натпреварот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ