Давид Даев: Спремни сме да се спротивставиме секому (Видео)

Ќотекот е дел од спортот, особено ракометот. Пикерите се играчи кои најмногу се изложени на погруба игра од противниците. Давид Даев лани одигра одлично, а сега повторно е меѓу носителите на играта во тимот на Голден Арт. Истовремено е и капитен на тимот.
Екипата се подготвуваше во Струга, а неделава настапува на турнир во Охрид. Целта на скопјани е да бидат меѓу Топ-8 екипите во домашното првенство. Настапите во Охрид ќе покажат колку се блиску до остварување на целта.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...