Давид Даев: Спремни сме да се спротивставиме секому (Видео)

Ќотекот е дел од спортот, особено ракометот. Пикерите се играчи кои најмногу се изложени на погруба игра од противниците. Давид Даев лани одигра одлично, а сега повторно е меѓу носителите на играта во тимот на Голден Арт. Истовремено е и капитен на тимот.
Екипата се подготвуваше во Струга, а неделава настапува на турнир во Охрид. Целта на скопјани е да бидат меѓу Топ-8 екипите во домашното првенство. Настапите во Охрид ќе покажат колку се блиску до остварување на целта.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...