ДЕЛОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ – попладнево на ова место трупа се уште без престан

Додека УХМР најави дожд на пониските места во земјава, снег веќе од пред неколку часа врне на сите повисоки места во државава.

Едно од нив е и Попова Шапка каде снег се уште врне без престан, а тоа е видливо преку страницата „Skimacedonia.mk“.

Претходно на Инстаграм страницата „Кајак“ беше објавено видео од ски центарот каде снегот за многу кратко време оформи снежна покривка.

Слична е ситуацијата и во Маврово, но и сите повисоки врвови и планини во Македонија.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...