ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еден домашен дуел, возбудувања во Бундес лигата

На денешната програма во Македонија ќе има еден дуел во единственото женско сениорско натпреварување.

Во рамки од последното коло за есенскиот дел од натпреварувачката сезона 2023/24 ќе се сретнат Скопје и Шампион.

Низ Европа ќе има неколку интересни дуели во најквалитетната лига на светот, а свој настап ќе имаат дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:00 МАКАБИ РИШОН – АСА ТЕЛ АВИВ (ИЗРАЕЛ)

18:00 КОЊУХ – ИЗВИЃАЧ (БИХ)

19:00 БАЛИНГЕН – ФЛЕНСБУРГ (БУНДЕС)

19:00 МАГДЕБУРГ – ГЕПИНГЕН (БУНДЕС)

19:00 КРИСТИЈАНШТАД – ЛУГИ (ШВЕДСКА)

19:30 СКОПЈЕ – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)

19:30 ЦИРИХ – ЗУР (ШВАЈЦАРИЈА)

20:00 ФУКСЕ БЕРЛИН – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕС)

20:00 ХАНОВЕР – МЕЛСУНГЕН (БУНДЕС)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...