ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Фленсбург по трета победа во Бундес лигата

По возбудливиот викенд, обично во понеделник има малку натпревари, па така на денешната ракометна програма ќе се игра само во неколку шампионати во Европа.

Во рамки од најквалитетната лига на светот ќе биде одигран еден дуел. Фленсбург ќе му гостува на Лемго и ќе се обиде да дојде до третата победа во новата сезона.

Лемго во досегашниот тек во Бундес лигата беше подобар од Ерланген и Вецлар, додека во првото коло доживеа пораз од Гумерзбах.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:30 ТУРДА – ЧСМ БУКУРЕШТ (РОМАНИЈА)

17:00 ТОЉАТИ – СТАВРОПОЛ (РУСИЈА)

18:00 ЗВЕНИГОРОД – ДИНАМО (РУСИЈА)

18:30 СКАНДЕРБОГ – МОРС (ДАНСКА)

19:00 ЛЕМГО – ФЛЕНСБУРГ (БУНДЕС ЛИГА)

19:00 ХАМАРБИ – КАРЛСКРОНА (ШВЕДСКА)

21:30 ВАЛУР – ФХ (ИСЛАНД)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...