ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ива Младеновска ќе дебитира во ЛШ!

На денешната ракометна програма ќе има многу натпревари, ќе се игра низ цела Европа.

Македонската репрезентативка Ива Младеновска денес ќе го има својот прв настап во Лигата на шампионите.

Младеновска заедно со екипата на Брест Бретањ пред домашната публика ќе играат против Савехоф од Шведска.

Тренерот Пабло Морел најави дека Младеновска ќе добие шанса, бидејќи Брест веќе го потврди местото во осминафинале, па може да ротира со ракометарките.

Шест натпревари ќе има во Бундес лигата, а највозбудливо се очекува да биде на дуелот меѓу Магдебург и Мелсунген, односно Хамбург и Фуксе Берлин.

Со натпреварот меѓу Куманово и Вардар Неготино ќе се комплетира првото коло од плеј-оф/аут фазата во суперлигашката конкуренција.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:30 ПЛЗЕН – ЗУБРИ (ЧЕШКА)
11:00 САРАТОВ – ОМСК (РУСИЈА)
12:30 СИНФИН – НАВА (АСОБАЛ)
14:00 ИКАСТ – МЕЦ (ЛШ)
14:00 ПОДРАВКА – ВАЦ (ЛИГА ЕВРОПА)
15:00 МАГДЕБУРГ – МЕЛСУНГЕН (БУНДЕС)
16:00 ЧСМ – БИТИГХАЈМ (ЛШ)
16:00 СТОРХАМАР – НИКОБИНГ (ЛИГА ЕВРОПА)
16:30 ФЛЕНСБУРГ – ЕРЛАНГЕН (БУНДЕС)
16:30 ЛЕМГО – РАЈН НЕКАР (БУНДЕС)
17:00 КУМАНОВО –  ВАРДАР НЕГОТИНО (МАКЕДОНИЈА)
17:00 БАЈА МАРЕ – ВОГОШЧА (ЕВРОПСКИ КУП)
17:00 ТУЛУЗ – ЛИМОЖ (ФРАНЦИЈА)
18:00 ТУЗЛА – КРКА (ЕВРОПСКИ КУП)
18:00 МАЛАГА – ТАРГУ (ЛИГА ЕВРОПА)
18:00 БРЕСТ – САВЕХОФ (ЛШ)
18:00 БЕРГИШЕР – КИЛ (БУНДЕС)
18:00 ХАМБУРГ – ФУКСЕ (БУНДЕС)
18:00 ШТУТГАРТ – ВЕЦЛАР (БУНДЕС)
18:30 МОРАЦО – ПУЕНТИ ХЕНИЛ (АСОБАЛ)
19:00 ВАЛУР – МЕТАЛОПЛАСТИКА (ЕВРОПСКИ КУП)
20:00 ГРАЊОЛЕРС – АНАИТАСУНА (АСОБАЛ)
20:00 СКЈЕРН – МОРС (ДАНСКА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...