ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен петок пред викенд возбудувањата

На денешната ракометна програма, односно пред возбудувањата во сабота и недела, нема многу дуели.

Денес ќе се игра во неколку шампионати во Европа, најинтересно се очекува да биде во Франција.

Во рамки од Бундес лигата ќе се одигра еден дуел. Тимот на Мелсунген, кој е предводен од екс тренерот на Вардар, Роберо Гарсија Парондо, на свој терен ќе го пречека Штутгарт.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:00 ЧСМ БУКУРЕШТ – ВАСЛИУ (РОМАНИЈА)

18:00 ЕГЕР – ТАТАБАЊА (УНГАРИЈА)

18:00 АЛБА – БЕКЕШЧАБА (УНГАРИЈА)

18:00 СТВАРОПОЛ – АСТРАХАНОЧКА (РУСИЈА)

18:00 ЕСБЈЕРГ – СКАНДЕРБОРГ (ДАНСКА)

19:00 МЕЛСУНГЕН – ШТУТГАРТ (БУНДЕС)

19:00 КАРЛСКРОНА – АМО (ШВЕДСКА)

19:00 ДОБОЧИЦА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СРБИЈА)

19:30 АМАНД – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

19:30 ЛЕМВИНГ – СИЛКЕБОРГГ (ДАНСКА)

20:00 ЛА РИОХА – ХУЕСКА (АСОБАЛ)

20:00 ДАНКЕРК – ЕКС АН ПРОВАСН (ФРАНЦИЈА)

20:00 САРАН – СЕНТ РАФАЕЛ (ФРАНЦИЈА)

20:30 КРЕТЕЈ – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ПАРИЗ – БЕЗАНСОН (ФРАНЦИЈА)

21:15 ВАЛУР – КА ТОР (ИСЛАНД)

21:30 АНАИТАСУНА – ГРАНОЉЕРС (АСОБАЛ)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...