ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен петок пред викенд возбудувањата

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен петок пред викенд возбудувањата

На денешната ракометна програма, односно пред возбудувањата во сабота и недела, нема многу дуели.

Денес ќе се игра во неколку шампионати во Европа, најинтересно се очекува да биде во Франција.

Во рамки од Бундес лигата ќе се одигра еден дуел. Тимот на Мелсунген, кој е предводен од екс тренерот на Вардар, Роберо Гарсија Парондо, на свој терен ќе го пречека Штутгарт.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:00 ЧСМ БУКУРЕШТ – ВАСЛИУ (РОМАНИЈА)

18:00 ЕГЕР – ТАТАБАЊА (УНГАРИЈА)

18:00 АЛБА – БЕКЕШЧАБА (УНГАРИЈА)

18:00 СТВАРОПОЛ – АСТРАХАНОЧКА (РУСИЈА)

18:00 ЕСБЈЕРГ – СКАНДЕРБОРГ (ДАНСКА)

19:00 МЕЛСУНГЕН – ШТУТГАРТ (БУНДЕС)

19:00 КАРЛСКРОНА – АМО (ШВЕДСКА)

19:00 ДОБОЧИЦА – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СРБИЈА)

19:30 АМАНД – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

19:30 ЛЕМВИНГ – СИЛКЕБОРГГ (ДАНСКА)

20:00 ЛА РИОХА – ХУЕСКА (АСОБАЛ)

20:00 ДАНКЕРК – ЕКС АН ПРОВАСН (ФРАНЦИЈА)

20:00 САРАН – СЕНТ РАФАЕЛ (ФРАНЦИЈА)

20:30 КРЕТЕЈ – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА)

20:30 ПАРИЗ – БЕЗАНСОН (ФРАНЦИЈА)

21:15 ВАЛУР – КА ТОР (ИСЛАНД)

21:30 АНАИТАСУНА – ГРАНОЉЕРС (АСОБАЛ)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...

И во лошото има добро: Младинците се пласираа на Мундијалот 2025 во Полска!

Машката младинска репрезентација на Македонија одигра само реми...