ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пелистерци против Колстад ја стартуваат ЛШ!

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денес со дуел против норвешкиот шампион Колстад ќе го започне настапот во Лигата на шампионите.

Битолчани последен пат играа во елитата во сезона 2019/20, кога сѐ уште се играше по стариот систем.

Тогаш пелистерци беа дел од сегментот Ц и Д, во кои не играа топ екипите, но сега на своите навивачи ќе им овозможат да гледаат многу познати ракометни ѕвезди на теренот.

Норвешкиот шампион е фаворит на денешниот дуел со Еурофарм Пелистер, но битолскиот тим ќе се обиде да изненади и со помош на навивачите да стигне до посакуваните бодови.

Во групата А, во која се наоѓа и Еурофарм Пелистер, денес играат уште Келце со Алборг.

Во македонската Супер лига, Вардар од 18:30 ќе го пречека составот на Бутел Скопје во натпревар од второто коло.

На денешната ракометна програма свој настап ќе имаат и дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:30 ЧСМ – РАПИД (РОМАНИЈА)

17:00 НЕКА – ДЕБРЕЦЕН (УНГАРИЈА)

18:00 ФТЦ – МОШОНМАЃАРОВАР (УНГАРИЈА)

18:00 ЃЕР – МТК (УНГАРИЈА)

18:00 ВОЈВОДИНА – ПАНЧЕВО (СРБИЈА)

18:00 БРНО – НОВЕ ВЕСЕЛИ (ЧЕШКА)

18:00 АИФК – ХИФК (ФИНСКА)

18:30 ЦСКА МОСКВА – ЧЕРНОМОРОЧКА (РУСИЈА)

18:30 АЈСТ КИТИЈА – МАШЕКА (СЕХА)

18:30 ВИБОРГ – КОПЕНХАГЕН (ДАНСКА)

18:30 ОДЕНСЕ – СКАНДЕРБОРГ (ДАНСКА)

18:30 ВАРДАР – БУТЕЛ СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 ИКАСТ – АРХУС (ДАНСКА)

18:30 ЕСБЈЕРГ – РИНКОБИНГ (ДАНСКА)

18:45 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – КОЛСТАД (ЛШ)

18:45 КЕЛЦЕ – АЛБОРГ (ЛШ)

18:45 КАДЕТЕН – ТУН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:00 КРИСТИЈАНСАД – АЛИНГСАС (ШВЕДСКА)

19:00 САВЕХОФ – МАЛМЕ (ШВЕДСКА)

19:00 ИШТАД – СКОВДЕ (ШВЕДСКА)

19:00 ОНЕРЕД – ХАЛБИ (ШВЕДСКА)

19:00 ЦИРИХ – ЗУР (ШВАЈЦАРИЈА)

19:00 ВИНТЕРТУР – ЖЕНЕВА (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 КРИЕНС – СЕНТ ГАЛЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

20:00 СИЛКЕБОРГ – ХОЛСТЕБРО (ДАНСКА)

20:00 МЕЦ – НИЦА (ФРАНЦИЈА)

20:00 НАНТ – БРЕСТ БРЕТАЊ (ФРАНЦИЈА)

20:45 ГОГ – ЦЕЛЈЕ (ЛШ)

20:45 МОНПЕЛЈЕ – БАРСЕЛОНА (ЛШ)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ