ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Продолжуваат суперлигашките возбудувања, стартува и Женската лига

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Продолжуваат суперлигашките возбудувања, стартува и Женската лига

Со натпреварот меѓу Аеродром и Тиквеш ќе продолжат натпреварите од второто коло во најквалитетното натпреварување во Македонија.

Двете екипи во првото коло беа подобри од Куманово, односно Еурофарм Пелистер 2, па така денешниот дуел ќе пресуди која екипа ќе дојде до евентуален втор триумф.

Екипата на Струга на свој терен ќе го пречека Куманово, додека Голден Арт, кој во првото коло триумфираше над Мулти Есенс, денес гостува кај Вардар Неготино.

Во Македонија ќе стартува новата сезона во Женската лига, а први на терен ќе излезат Металург Автокоманда и Спартак.

На европска сцена ќе се одиграат пет дуели во Лигата на шампионите во женска конкуренција и девет дуели во рамки од Европскиот Куп во машка конкуренција.

Денес ќе се одиграат многу натпревари во поголемиот број шампионати низ Европа, настап ќе имаат и дел од македонските интернационалци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:30 МАЛОМЕРИЦЕ – СТРАКОНИЦЕ (ЧЕШКА)

13:30 РИНГСТЕД – КОЛДИНГ (ДАНСКА)

14:00 КОЊАЛТИ – АНАДОЛУ – ТУРЦИЈА)

14:00 МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА – СПАРТАК (МАКЕДОНИЈА)

15:00 АЕРОДРОМ – ТИКВЕШ (МАКЕДОНИЈА)

16:00 ПОВОА – БЕНФИКА (ПОРТУГАЛИЈА)

16:00 ЃЕР – ДЕБРЕЦЕН (ЛШ)

16:00 САВЕХОФ – БРЕСТ (ЛШ)

16:00 ВАЛУР – КАУНАС (ЕВРОПСКИ КУП)

16:00 БАРСЕЛОНА – КУЕНКА (АСОБАЛ)

16:10 СОНДЕРЈУСКЕ – АЛБОРГ (ДАНСКА)

17:00 ТУН – ЦИРИХ (ШВАЈЦАРИЈА)

17:00 СТРУГА – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

17:30 ДИОМИДИС – ФХ (ЕВРОПСКИ КУП)

17:30 КАЕРЈЕНГ – ТАЛИН (ЕВРОПСКИ КУП)

18:00 ВАРДАР – ЧАИР (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ВЕСПРЕМ – БУДИМПЕШТА (УНГАРИЈА)

18:00 СЕГЕД – КОМЛОИ (УНГАРИЈА)

18:00 ОСИЈЕК – ЛОК. ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА)

18:00 ПАНЧЕВО – МЕРАНО (ЕВРОПСКИ КУП)

18:00 ЗУБРИ – БРНО (ЕВРОПСКИ КУП)

18:00 ВАЈПЕРС – ФТЦ (ЛШ)

18:00 ОДЕНСЕ – БУДУЌНОСТ (ЛШ)

18:00Р РАПИД – ЗАГЛЕБЈЕ (ЛШ)

18:00 ЗАГРЕБ – СЕСВЕТЕ (ХРВАТСКА)

18:00 ЦЕЛЈЕ – АЈДОВЧИНА (СЛОВЕНИЈА)

18:30 ВАРДАР НЕГОТИНО – ГОЛДЕН АРТ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 МИСТРА – БРЕГЕНЦ (ЕВРОПСКИ КУП)

19:00 БРИКСЕН – АМБЕР (ЕВРОПСКИ КУП)

19:00 НЕКСЕ – ПОРЕЧ (ХРВАТСКА)

19:00 ХАМБУРГ – ЛАЈПЦИГ (БУНДЕС)

19:00 КОПЕР – ЛОКА (СЛОВЕНИЈА)

19:00 ФУКСЕ – ФЕРЛАХ (АВСТРИЈА)

19:00 ТОРЕЛАВЕГА – БИДАСОА (АСОБАЛ)

19:30 ВРАЊЕ – ПАРТИЗАН (СРБИЈА)

19:30 ФАЈВЕРС – БЕРХЕМ (ЕВРОПСКИ КУП)

20:00 ГЕВГЕЛИЈА – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

20:00 НАНТ – СЕСОН (ФРАНЦИЈА)

20:00 ГОРИЦА – ЦЕЛЈЕ (СЛОВЕНИЈА)

20:30 ДИЖОН – НИЦА (ФРАНЦИЈА)

20:30 БЕНИДОРМ – АДЕМАР (АСОБАЛ)



Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ