ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Се игра во Турција, Русија, Шведска, Германија…

По возбудливиот викенд, во кој имаше многу неизвесни дуели и изненадувања ширум Европа, денес ќе се одиграат само неколку натпревари.

Ќе се игра во шампионатите во Турција, Русија, Шведска, Србија, ќе има и еден дуел во најквалитетната лига на светот.

Во рамки од петтото коло во Бунес лигата ќе се сретнат екипите на Рајн Некар и Ерланген.

Тимот на Рајн Некар е голем фаворит против Ерланген, но ќе треба максимално да одработи за да ги освои бодовите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

15:00 ИЗМИР – ГОРЕЛЕ (ТУРЦИЈА)

16:00 ПЕРМ – АКБУЗАТ (РУСИЈА)

18:15 ОНЕРЕДС – ХАЛБИ (ШВЕДСКА)

18:30 ЦСКА МОСКВА – ОМСК (РУСИЈА)

19:00 НИШ – ЖЕЛЕЗНИЧАР (СРБИЈА)

19:00 РАЈН НЕКАР – ЕРЛАНГЕН (БУНДЕС ЛИГА)

19:30 ХАГЕР – КОБУРГ (БУНДЕС ЛИГА 2)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ