Димковски за 24Ракомет ТВ: Покажавме дека сме подобри од Црна Гора (ВИДЕО)

Кадетите на Македонија славеа против Црна Гора со 29-20 и на убедлив начин стигнаа до првата победа на кадетскиот Мундијал во Хрватска. Во составот на Раде Стојановиќ неколку ракометари беа најефикасни со по три погодоци, а еден од нив беше членот на Пролет, Томислав Димковски, кој изјави дека Македонија низ целиот дуел била подобра од црногорската репрезентација. Димковски за денешниот дуел со Грузија е претпазлив истакнувајќи дека нема да ја потценат. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…..Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...