Динамо прави место за Циндриќ – се ослободи од еден бек

Динамо прави место за Циндриќ – се ослободи од еден бек

Романскиот шампион Динамо Букурешт денес преку социјалните мрежи објави дека останува без услугите на Педро Силва.

Бразилскиот интернационалец во редовите на клубот од романската престолнина помина само една сезона и поради големата конкуренција на позицијата среден бек, двете страни одлучија спогодбено да ја прекинат соработката.

Во тимот на Чави Пасквал со заминувањето на Педро Силва се отвора можност за ангажирање на екс ракометарот на Металург и Вардар, Лука Циндриќ,

Како што е познато, раководството на Динамо Букурешт е заинтересирано во своите редови да го донесе хрватскиот репрезентативец, кој е на излезна врата од каталонскиот гигант Барселона.

Според „Спортске Новости“, Циндриќ има понуди и од од унгарскиот првак Веспрем, францускиот Нант, германскиот Мелсунген каде тренер е Роберто Парондо.

ShareИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО)

The post Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО) appeared first...

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...