Дневен хороскоп за четврток, 21-ви декември 2023-та

ОВЕН
Иако до пладне ќе бидете опуштени и уморни, ќе закрепнете и ќе спроведете успешни деловни состаноци на вашето работно место или дури и на деловен ручек. Обезбедете си дополнителен приход. Вашите професионални успеси предизвикуваат завист кај вашите конкуренти, кои ќе се обидат да ви наштетат. Држете се до зафатената позиција како што диктира ретроградниот Меркур.

БИК
Денеска ќе ве изненади неочекувана но заслужена пофалба и парична награда, како и признание за коешто мечтаете, и покрај тоа што Меркур е ретрограден. Нема да ви бидат пријатни сите луѓе што ќе ги запознаете, но мора да го трпите и толерирате нивното присуство, особено ако се идни деловни партнери или сте поканети на вечера.

БЛИЗНАЦИ
Вашите задачи носат финансиски успех во овој напрегнат ден, а ретроградниот Меркур ви ја дава својата поддршка. Проблемите кои настанаа во семејството ви го расипаа расположението уште од утрото, но ќе го надминете гневот. Анализирањето на она што сте го постигнале досега е задолжително, бидејќи тоа ви гарантира успех на работното место. Бидете реални.

РАК
Склони сте да реагирате импулсивно на секој изговорен збор или критика. Доколку сте воздржани, ќе избегнете конфликти со колегите. Сите ризични потфати се неуспешни, заборавете на нив. Денеска не е препорачливо да патувате, но можете да договорите партнери да дојдат кај вас за да го избегнете неочекуваното за време на ретроградното движење на Меркур.

ЛАВ
На зафатите влијаат вашите импулсивни постапки, кои тешко се контролираат. Проценете ги вашите односи на работното место за да избегнете идни проблеми. Меркур е ретрограден, а вие останете смирени. И покрај тоа што не сакате да комуницирате, денеска мора да одржувате деловни состаноци.

ДЕВИЦА
Денот бара да не се двоумите доколку ви биде понудена поддршка за да ги започнете планираните проекти. Разговорите ви носат успех и покрај ретроградното движење на Меркур. Одлично ви оди на работа. Внимавајте да не бидете груби со колегите и не наметнувајте го вашето мислење.

ВАГА
Не донесувајте избрзани инвестициски одлуки доколку се занимавате со сопствен бизнис, за да не ја уништите вашата стабилна позиција, бидејќи ја немате поддршката од ретроградниот Меркур. Покажете умерено сочувство за проблемите на луѓето околу вас. Намерно ја драматизираат ситуацијата во која се наоѓаат за да им помогнете со пари кои нема да ги повратите.

ШКОРПИЈА
Стабилизирајте ги позициите на работното место без дополнително одлагање, за да не ве замени некој неспособен, но наметлив колега. Не преземајте потфати. Вклучете се со вашата рутина и обезбедете си приход од завршените задачи, а ретроградниот Меркур ве обврзува на тоа. Вечерта задоволни од постигнатото бидете со најблиските и препуштете се на активен одмор.

СТРЕЛЕЦ
На работното место избегнувајте вмешување на колеги кои знаат сè, кои се доволно некомпетентни, за да ве доведат во заблуда и да не бидат од помош со нивните совети и инсистирање. Бидете внимателни и не брзајте со конечните одлуки, како што наложува на ретроградниот Меркур. Не се жалете на тешкотиите. Вашите најблиски ве поддржуваат во вашите напори.

ЈАРЕЦ
Бидете одлучни и постапувајте одговорно и темелно доколку сте на работа и имате итни задачи, за да не доживеете неуспех без да го очекувате. Промените се во ваша корист. Докажете дека тешките задачи не постојат за вас, и покрај тоа што Меркур е ретрограден. Ако е можно, организирајте службено патување, но не треба да договарате инвестиции.

ВОДОЛИЈА
Не патувајте затоа што сте расеани, а исто така избрзувате и проблемите нема да ве одминат ниту поради ретроградниот Меркур! Не се спротивставувајте на вашите најблиски. Важните деловни одлуки одложете ги за друг ден. Анализирајте ја причината за пропустите на вашите колеги. Доколку на овој ден треба да работите активно и без одмор, дозволете си одмор навечер.

РИБИ
Одложете службено патување кое нема да биде успешно и ќе ви направи проблеми поради ретроградниот Меркур. Бидете фер кон колегите ако сте на одмор и ве викнат на работа и не се криете затоа што во ваша корист е да разговарате со нив. Вашите најблиски ќе имаат разбирање, дури и ако треба да останете на работа до доцна навечер.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...