Дневен хороскоп за недела, 20-ти август 2023-та

ОВЕН
Вашата имагинација работи со полна брзина и можеби ви шепоти револуционерни идеи. Од друга страна, време е да ја подобрите вашата материјална состојба со разумни инвестиции. Случајот, кој се појавува пред вас денеска, е многу податлив за акции во оваа насока. Што и да правите, не бидете импулсивни.

БИК
Денеска сигурно нема да ви биде здодевно ниту еден момент. Верувајте му на вашиот внатрешен глас кога донесувате важни одлуки. Колегите ве поддржуваат и лесно можете да им верувате на советите што ви ги даваат. Имате можност да го стабилизирате односот со саканата личност. Ситуацијата е повеќе од поволна за чекори во оваа насока.

БЛИЗНАЦИ
Динамичен ден за повеќето претставници на знакот. Зафатени сте со многу работи во исто време. Тешко е да се биде насекаде. Сепак, бидете сигурни дека ќе бидете задоволни од она што се случува денеска. Премногу сте критични кон вашиот совршено добронамерен пријател.

РАК
Вклучете се во активност поврзана со подобрување на вашата физичка подготвеност. Уживате во вниманието на личност на која исто така не сте рамнодушни. Не пропуштајте ја шансата да ги покажете своите чувства со тоа што ќе бидете искрени. Покажете повеќе трпение во семејните односи. Вашите најблиски заслужуваат поголемо внимание од вас.

ЛАВ
Многумина од вас се изненадувачки непостојани денеска. Обидете се да воведете ред во вашите постапки. Расположението ќе ви се менува премногу често и тоа може доста да ви го наруши ритамот. Не дозволувајте емоциите да владеат со вас, наметнете постојаност во секој поглед. Вашиот партнер има разбирање.

ДЕВИЦА
Дојде време да се продолжи со долго разгледуваните зафати. Оние околу вас ќе ве поддржат, па не двоумете се. Можете да ги реализирате вашите планови токму онака како што сте ги замислиле. Ова ќе ви даде нови надежи и доверба за иднината. Задржете го вашиот добар став кон личност која ви дава неочекувани вести.

ВАГА
Финансиските грижи или други ваши стравувања негативно ќе влијаат на вашето расположение и активност денеска. Добрите вести наскоро ќе ве поттикнат да размислите и да преземете конкретни активности за подобра иднина. Ќе ви помогнат луѓе во чија лојалност никогаш не сте се сомневале.

ШКОРПИЈА
Ќе ви биде оставено да си ги средите работите како што сакате. Ќе го земете предвид мислењето на луѓето околу вас и ќе донесете правилни одлуки. Средбата со пријателите ќе ве направи повесели и ќе ви помогне да се ослободите од насобраната напнатост и замор. Ќе добиете покана за посета, во врска со која може и да патувате.

СТРЕЛЕЦ
Не се потпирајте премногу на ветената поддршка при решавање на важно прашање за вас. Многу е веројатно дека во последен момент ќе испадне дека треба да дејствувате сами, а колку побрзо се навикнете на таа можќност, толку полесно ќе ви биде подоцна. Интересните предизвици во професионалната сфера ќе го привлечат вниманието на некои од вас и ќе им понудат добри можности да се издигнат во службената хиерархија.

ЈАРЕЦ
Деловните состаноци кои ви претстојат денеска значително ќе го прошират вашиот круг на познаници. Не е исклучено да запознаете многу интересни луѓе со кои ќе преземете заедничка активност. Не ги одложувајте важните обврски. Можности за невработените и барателите на работа. Хармонија дома и во односите со саканите.

ВОДОЛИЈА
Водени од сопствените мисли, ќе ја следите нивната логика и ќе продолжите напред, што никого нема да изненади. Она што сте го постигнале ќе ве отвори за нови потфати, иако во нечии очи тоа може да биде незначително. Понуда да се приклучите на заеднички проект од луѓе кои ги ценат вашите квалитети.

РИБИ
За жал, вашите напори нема секогаш да бидат крунисани со успех, напротив. Често ќе бидете фрустрирани од нечие лошо намерно однесување и ќе се прашувате дали треба да продолжите. Сево ова ќе ве натера да барате начини да се изразите во друга сфера. Зголемете ја комуникацијата со луѓето со кои се чувствувате добро и можете да уживате во заедничките задоволства.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Бикоски: Знаеме кој е Вардар, но ние нема да се предадеме!

Ракометарите на Прилеп денес на свој терен ќе...

Zašto balkanski žestoki momci i dalje podržavaju Putina

ONOG momenta kad je ruski...

Парондо и Мелсунген се хит – имаат седум од седум во Бундес лигата!

Бундеслигашот Мелсунген ја продолжи победничката серија во Бундес...