Дневен хороскоп за петок, 18-ти август 2023-та

ОВЕН
Брзате да ја завршите обврската од работната седмица којашто изминува. Плановите ви се менуваат во последен момент и мора да преземете невообичаени мерки. Како што наближува новиот месец, станувате сè понетрпеливи. Ги надминувате недоразбирањата со колегите и повторно сте полни во работата. Не се потпирајте премногу на вашата среќа денеска.

БИК
Денот го започнувате со добро расположение. Склони сте кон авантуристички пристап кон сериозните работи. Ризичните и смели дејствија ќе ви дадат значителна предност во вашето поле на професионална реализација. Вашите барања од околината се целосно оправдани и тие сигурно ќе го препознаат тоа и ќе ви помогнат.

БЛИЗНАЦИ
Исполнет со ангажмани ден. Вашиот одговорен однос кон нив ќе ве придобие нови партнери и пријатели. Неконвенционалниот пристап може да ви донесе и успех. Интересен состанок ќе го означи почетокот на новото партнерство во кое ќе имате водечка улога. На личен план ве очекува пријатно изненадување.

РАК
Имате добитна идеја и таа ви дава причина да имате добри надежи за денот. Насочете ги вашите желби во вистинската насока и резултатите нема да задоцнат. Отворени сте за нови работи и можете да ги искористите информациите што ви се нудат. Ќе постигнете повеќе ако сте поактивни.

ЛАВ
Вашиот пренатрупан деловен распоред може да ви ги промени плановите за денеска. Вашата силна желба за настап ќе биде задоволена. Ќе уживате во вниманието и интересот на луѓето околу вас, а тоа ќе направи да се чувствувате добро. Еден пријател треба да ги сподели своите грижи, не го игнорирајте.

ДЕВИЦА
Искористете го максимумот од денот и ослободете се од напнатоста. Од вашите комуникации, ќе добиете корисни информации за работата или друга активност којашто ве интересира. Вашите предвидувања на деловен план ќе бидат потврдени. Некои од претставниците на знакот ќе патуваат во врска со решавање на семејни работи.

ВАГА
Довербата што ја уживате меѓу колегите ќе го фаворизира вашето учество во заеднички проект. Вашата напорна работа е забележана и на крајот ќе има позитивно влијание врз вашите финансии. Ќе добиете предлози, коишто со текот на времето ќе ги продлабочите на нови позиции. Можеби треба да се упатите во таа насока.

ШКОРПИЈА
Гледајќи напред, ќе размислите за вашите претстојни задачи, бидејќи вие сте од оние луѓе кои знаат како да го организираат сопствениот живот. Специфичните активности се важни за да успеете. За да ја одржите физичката и психичката состојба во добра форма, најдете време за спорт и други активности кои ви го подигнуваат расположението.

СТРЕЛЕЦ
Успешно завршување на финансиски или друг аранжман, како и реализација на професионална задача. Има причина да бидете задоволни со себеси, полни сте со намери коишто го одржуваат вашиот дух и кондиција во добра форма. Најава поврзана со нов производ, очекувано купување или нов почеток.

ЈАРЕЦ
Денеска ќе бидете задоволни со исполнувањето на заедничките обврски. Ова ретко ви се случува, но случајот е поинаков, ви се делегирани повеќе права и тоа ви се допаѓа. Добрата оценка за вашата работа позитивно ќе влијае и на вашите финансии. Помалку нудете ги вашите совети и ќе уживате поголем интерес за вашата личност.

ВОДОЛИЈА
Вашето силно изразен присуство предизвикува почит и прави многумина да се прилагодуваат на вас. Но, не го злоупотребувајте тоа за да не ја изгубите довербата што ја ужувате. Внимавајте на општото расположение и следете го, полесно ќе ги постигнете целите. Бидете внимателни кога сте на пат и кога работите на отворено.

РИБИ
И покрај тешкотиите, ќе продолжите да напредувате, имате цели кои стојат над сѐ. Оние кои се во близина сметаат на вас и ги согледуваат вашите организациски вештини. Нивната доверба не е залудна, вие тоа го докажавте со својата работа. Флертувањето на работа ќе ви го направи денот повозбудлив.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски со два гола во финишот му донесе голем бод на Трст

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...