Дневен хороскоп за понеделник, 31-ви јули 2023-та

ОВЕН
Имајте верба во себеси, нерешителноста може денеска да изигра лоша шега со вас. Брилијантно ја проценувате секоја ситуација и тоа ве прави ценет советник. Потиснете го незадоволството од сѐ, засега не можете многу да промените. Потребна ви е цврстина.

БИК
Денеска ќе бидете зафатени бидејќи од вас се очекуваат многу работи и ќе мора правилно да ги исполните сите барања. Препорачливо е да не преземате непотребни обврски кои само ќе ви го нарушат распоредот. Колегата ќе ви вети нешто што не е сигурно дека ќе го исполни како што сте се договориле. Сепак, не дозволувајте тоа да стане причина за конфликт.

БЛИЗНАЦИ
Зафатени сте со нешто што ви е привлечно, но и доста макотрпно, барем на почетокот. Завршете сè што ќе започнете, дури и ако не ги добиете резултатите што ги очекувате. Ќе бидете задоволни со вашите напори на личен план, каде што вашата врска со саканата личност ве прави вистински среќни. Наидувате на нешто интересно поврзано со планиран проект.

РАК
Убедени сте дека можете позитивно да влијаете на настаните и на вашите односи со колегите и луѓето околу вас. Тоа нема да ви отежне да бидете љубезни, дарежливи и толерантни. Случувањата ќе ви го зајакнат чувството за важност, како широкоумна личност подготвена да помогне секому. И така е.

ЛАВ
Без оглед на причините што ги имате, потиснете го гневот и не влегувајте во конфликти со никого. Барем не со семејството. Размисувајте позитивно и следете ги своите цели кои самите ги дефинирате како хумани. Тоа ќе ви донесе популарност што ќе ви спечали и добивки. Промените од лична природа ќе ви донесат расположение и ќе ви ги зголемат желбите.

ДЕВИЦА
Денеска не ги потценувајте идеите што ги добивате од другите. Можеби сте пропуштиле нешто важно. Интересен состанок ќе ви помогне да заборавите на вашите проблеми и да ве исполни со очекувања. Првите добри резултати од проектот на кој работите се веќе тука.

ВАГА
Средба со личност за која вашиот интерес не престанува. Ќе се зближите и ќе се запознаете повеќе, што ќе ви користи и на двајцата. Вашите моментални задачи ќе ве изненадат. Напорите што ги вложувате се исплатуваат и наскоро ќе уживате во вашите придобивки. Довербата во вас расте и создава предуслови за брзо напредување.

ШКОРПИЈА
Денеска ќе треба да се справите со новите домашни проблеми. Не паѓајте во замката да мислите дека секогаш сте во право, дозволете им и на другите да зборуваат. Некои можат да ве импресионираат со нивните оригинални идеи ако им дадете шанса. Постарите роднини ќе ви отежнат со своите прашања.

СТРЕЛЕЦ
Не ѝ се предавајте на вашата желба да ги ставите сите на свое место. Имајте повеќе почит кон вашите најблиски и луѓето околу вас. Разговарајте за работите што ве мачат, но смирете ја вашата нездрава надмоќна агресија. Добрите вести ќе ви го подигнат расположението. Има работи што треба да се направат а коишто не може да се одложат.

ЈАРЕЦ
Во вашата желба да бидете корисни првенствено за себеси, не успевате да ги забележите гестовите на внимание што другите ги прават кон вас. Прашањата кои најмногу ќе ве загрижат денеска не се нови за вас. Почестете се со попријатни моменти со луѓето кои прават да се чувствувате среќни. Опуштете се.

ВОДОЛИЈА
Среќата денеска е на ваша страна и треба да ја искористите максимално. На деловен план ве очекува голем успех кој покрај среќата е и резултат на вашата напорна работа. На личен план ќе бидете сведоци на доста пријатни моменти.

РИБИ
Некои од вас се збунети и не се сигурни каде да одат. Слушајте повеќе себеси, разјаснете ги сопствените чувства за да избегнете разочарување. Еден навидум безначаен настан ќе започне долгогодишно пријателство, а можеби и нешто што ќе ве возбуди повеќе.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Црна Гора

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...