Дневен хороскоп за понеделник, 7-ми август 2023-та

ОВЕН
Вашата несомнена доверба во саканата личност може да биде разнишана денеска. Ќе згрешите доколку им верувате на хорските приказни. Разговарајте директно со личноста и дури потоа извлечете заклучоци. Тоа ќе ве поштеди од многу непријатни емоции. Ги освојувате симпатиите на привлечна личност за вас, што може да испадне почеток на посакувана и трајна врска.

БИК
Движете се полека но сигурно кон својата цел. Не дозволувате ништо да ви се испречи на патот, а тоа е вашата најголема предност. Меѓутоа, во одредени моменти, други ќе ве советуваат да коригирате одредени детали од вашата работа. Тешко дека ќе ве повреди ако го послушате нивното мислење, особено што и вашите деловни партнери ќе бидат задоволни.

БЛИЗНАЦИ
Имате планови за денот, а секој од нив ви изгледа прифатлив. Доколку не сакате денот да ви биде конфликтен, само изберете нешто што ве задоволува и направете го тоа. Не заземајте страна во споровите меѓу вашите роднини. Соочени сте со тежок избор во личниот живот, но одлуката треба да биде само ваша.

РАК
Денот ќе ви биде успешен, колку тоа и да ви изгледа чудно. Потиснете ги вашите грижи, бидејќи немате причина да бидете обесхрабрени. Вашата самодоверба е доволно голема за да изградите добра иднина. Ќе имате развој на проблем што ќе влијае не само врз вас, туку и на оние со кои работите. Ќе добиете поддршка и работите ќе се движат напред со забрзано темпо.

ЛАВ
Мотивирани сте да работите на нов проект, чија организација ќе биде целосно ваша. Внимателно ќе го изберете вашиот тим и, без да бидете роб на предрасудите, ќе го вложите сите сили во неговата реализација. Како вистинска личност, ќе им дозволите и на другите да учат од вашето искуство. Ве очекува кусо патување и зголемени деловни контакти.

ДЕВИЦА
Денот ви носи многу емоции, но сега треба да се фокусирате на претстојните преговори и деловни состаноци. Нивното успешно завршување би значело нов почеток за вас. Бидете флексибилни и отворени за предлозите на другата страна. На личен план, ќе имате случајна средба со личност што ги има вашите симпатии.

ВАГА
Започнувањето нов проект ќе означи почеток на добар период за вашата работа и бизнисот. Ќе има развој и во вашата интимна врска, па бидете внимателни ако не сакате таа да заврши. Не ставајте ја на ризик вашата врска со тоа што ќе се препуштите на нездравите емоции и туѓи предлози.

ШКОРПИЈА
Самоуверени сте за работите што сакате да ги постигнете денеска. Не дозволувате другите да ви се мешаат во работата и тоа навистина ќе ви заштеди многу време. Обидете се да ги задоволите желбите на саканата личност на која сте ѝ ветиле нешто посебно. Разговарајте за важно прашање со вам блиска личност и немојте да мислите дека одложувањето би заршило повеќе работа.

СТРЕЛЕЦ
Денеска ќе доживеете многу пријатни емоции поврзани со личност за која особено имате интерес. Можно е вашата врска да се промени во нешто посериозно. Ќе треба повеќе да внимавате на еден факт кој досега сте го занемарувале. Блиските ќе бидат околу вас и ќе ве поддржуваат во што и да одлучите да правите. Не претерувајте со довербата.

ЈАРЕЦ
Обемот на работа со кој бевте преокупирани минатата седмица ви ја впил силата, затоа оваа ќе мора да земете заслужен одмор. На повеќето од вас им претстои состанок со кој ќе направат добар почеток во своите активности, а зошто да не и во животот. Размислете пред да кажете нешто и оставите добар впечаток, тоа е важно сега.

ВОДОЛИЈА
Доколку вашите очекувања поврзани со некого се поголеми од вистинската ситуација, не губете ја храброста. Преземете ја иницијативата во свои раце, но бидете внимателни. Денот не е погоден за грандиозни планови и проекти, понизноста е попогодна отоколку секакво фалење и суета.

РИБИ
Можеби во последно време се чувствувате незадоволни од вашиот монотон начин на живот, но само од вас зависи дали ќе го направите разновиден. Размислете за тоа. За да дојдете до душевен мир, треба да ги доведете во ред чувствата. Промената на опкружувањето може да има позитивен ефект врз вас.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...