Дневен хороскоп за вторник, 11-ти јуни 2024-та

ОВЕН
Пред вас е неповолен и ден полн со напнатост и изненадувања. Избегнувајте конечни изјави. Тешкотиите се надминливи ако не сугерирате дека некој друг е виновен и не ги исправате вашите грешки. Интуицијата ќе ве заштити од неуспеси на работното место поради доверување на несоодветните партнери.

БИК
Денот ви е стресен, а вие сте фрустрирани од односите на деловните партнери. Ако е можно, не оптоварувајте се со туѓите задачи. Пазете се од силните емоции, контролирајте ги за да не ви пречат во работата. Поминете повеќе време со вашето семејство, ако можете да се вратите дома околу пладне, ако не, однесете ги вашите најблиски во ресторан.

БЛИЗНАЦИ
Повторно сте во одлична форма. Вашата активност се зголемува затоа што сте амбициозни да се покажете успешни и незаменливи. Слушајте ја вашата интуиција, која ќе ви помогне да постигнете успех на работното место. Денот е идеален за состаноци и водење деловни разговори. Ве предупредуваме на неочекувани трошоци.

РАК
Пазете се од измами и заблуди, како и од ласкачи. На прв поглед, сите деловни понуди изгледаат добри, но проверете ги двапати за да избегнете загуби. На работното место зафатете се со вашите моментални задачи. Враќањето на хармонијата во вашата врска е една од најважните задачи и на овој ден.

ЛАВ
Денот е неповолен за нови активности и решавање на професионални проблеми. Сите околу вас се зафатени со своите задачи и одбиваат да ве слушаат и да ги земат предвид вашите размислувања. Внимателноста и разумните постапки ќе ви помогнат да се справите со тешките моменти. На работното место бидете трпеливи и не влегувајте во расправија со никого.

ДЕВИЦА
Очекувајте расправии околу нечие тврдење дека имате неплатени обврски, долгови и неисполнети ветувања, на кои некој од вашето опкружување ќе „се сети“ денеска, иако сте се раздолжиле и има цел намерно да ве налути. Материјален успех, одлични приходи се можни доколку сте доволно флексибилни да не ја пропуштите шансата. Потпрете се на помошта од пријателите, доколку сакате исходот да биде поволен.

ВАГА
Од утрото бидете умерени во изразувањето, внимателни кон оние околу вас, но будни и претпазливи. Обидете се да избегнувате категорични изјави и навредливи реплики. Одложете го донесувањето важни деловни одлуки, освен ако тоа не е итно, бидејќи може да си наштетите себеси. Ќе жнеете успех на материјален план ако успеете да договорите работа во поинаква заедница.

ШКОРПИЈА
Неочекуваните неволји со колегите лесно ќе ви го нарушат душевниот мир, бидејќи не очекувавте такви реакции по раката што ја подадовте. Емоцијата ве води поради незаслужените навредливи зборови што сте ги слушнале да ги кажат. Ако не ја совладате, тоа ќе ви донесе финансиски загуби. Не обидувајте се тврдоглаво да се врзувате во деловни односи со непознати луѓе. Постојат и други начини да се одмаздитее за она што ви се случило.

СТРЕЛЕЦ
Почнете да ги имплементирате вашите нови идеи, но не импулсивно, туку само ако добро сте ги осмислиле. Сите ќе се на вашата страна доколку не сте премногу импулсивни и не ги избирате грешките направени од колегите кои не ве засегаат. Оние кои се вработени во банкарството и финансиите може да очекуваат покачување. И покрај тешкотиите со кои ќе се соочите, успехот ќе ве следи.

ЈАРЕЦ
Направете чекор кон потфати преку кои ќе се издигнете до нов врв во кариерата и ќе ја подобрите финансиската состојба, но не потпирајте се на среќата, туку предајте се на напорна работа. Не препуштајте се на погрешни претстави за сопствените можности и не се обидувајте да се надминете самите себеси. Бидете реални. Бидете внимателни со деловните состаноци.

ВОДОЛИЈА
Обновете ги нарушените деловни партнерства и воспоставете нови познанства уште од утеото на овој ден, но правилно проценете ги луѓето. Вашата работа ќе се одвива доколку сте активни и не се занимавате со туѓите проблеми. Бидете внимателни во односите со вашите деловни партнери. Не бидете премногу амбициозни. Очекувајте пријатни вести.

РИБИ
Тешкотиите кои се појавија на вашиот пат се причина за несогласувања на работното место. Докажете дека сте способни да ги надминете и ќе го зголемите вашиот авторитет. Работните проблеми решете ги навреме, доколку сакате да имате успех. Не пропуштајте ги добрите можности што ви ги дава судбината.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...