Дневен хороскоп за вторник, 12-ти септември 2023-та

ОВЕН
Денеска ќе ви биде преголем обемот на работа, а во тој поглед можни се промени во вашите планови. Некои од вашите задачи ќе отпаднат, на сметка на нови, неодложни и итни. Чувајте ги вашите пари и предмети безбедни, постои ризик од кражба и загуба. Средбата со пријател ќе ви помогне да се ослободите од тензијата околу вас.

БИК
Без потешкотии ќе ги комбинирате деловните обврски со попријатни активности, кои во овој период не престануваат да ве возбудуваат. Доброто расположение ќе ви биде зачувано во вечерните часови, ќе се сретнете со посакувани луѓе со кои ќе ви биде интересно и возбудливо. Нечие посебно внимание кон вас ќе ви даде повеќе храброст.

БЛИЗНАЦИ
Судбината е целосно во ваши раце и можете да очекувате да ви се случи она што самите го посакувате. Не дозволувајте домашната атмосфера да се вжешти, туку преземете мерки за да ја олесните. Можете да го надминете проблемот со прголемата замореност со користење на техники за медитација и релаксација. Тие ќе ви помогнат да ги надминете здравствените тегоби. Можна е добивка од наследени имоти.

РАК
Можете да го видите крајот на проектот за кој очекувате добри критики и финансиски придобивки. Ќе работите со зголемено расположение, обезбедувајќи си повеќе од удобностите што ги посакувате. Загрижени сте за вашите најблиски и со задоволство ќе го организирате семејниот одмор или која и да е друга забава што тие ја претпочитаат.

ЛАВ
Енергијата ќе ја насочите кон проширување или одржување на вашиот бизнис, во врска со што ќе побарате помош од кредитните институции. Можно е да сретнете луѓе кои не се благонаклонети кон вас, затоа размислете добро за вашите одлуки. Со вашите најблиски ќе разговарате и планирате претстојно патување или друга попријатна задача за вас.

ДЕВИЦА
Вашата самодоверба е на ниво, а тоа ви помага без проблеми да се справите со конфликтната ситуација на работа. Многу разумно ги распределувате задачите меѓу вашите подредени и ја зголемувате работната ефикасност. Вашето чувство за профитабилни инвестиции нема да ве изневери денеска. Доколку имате слободни средства, можете многу успешно да ги инвестирате.

ВАГА
Повеќето од вас денеска ќе бидат во добро расположение и дух. Вашите финансиски очекувања се блиску до реалноста и ќе дојдат токму навреме. Очекуваните трошоци нема да ви го оптоварат буџетот, особено што долго време се подготвувате за нив. И најдоброто нешто е што има со кого да ја споделите вашата возбуда.

ШКОРПИЈА
Некому ќе биде тешко да манипулира со вас, поскоро е можно токму спротивното. Сметајќи се себеси во право за сè, не покажувајте емоции и престрасост, за да не предизвикате сомнежите за себеси да прераснат во предрасуди. Може да го уништите вашиот добар имиџ без да го добиете она кон што се стремите.

СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете повозбудени, со оглед на емотивните искуства во последните неколку дена. Ако ви дозволуваат околностите, правете попријатни работи. Излет во природа или средба со пријателите, ваквите и други посакувани интеракции би ви помогнале полесно да се ослободите од стресот.

ЈАРЕЦ
Ќе дадете многу од себеси, реализирајќи добитна идеја. На задоволство на вашите најблиски, а пред сѐ на самите себеси, добро ќе ја започнете традицијата којашто треба доброволно да ја следите. Некој близок ќе ве задоволи со своето присуство на пријателски собир, кој ќе ви помогне да се опуштите и да се забавувате.

ВОДОЛИЈА
Внимавајте да не засегнете некој од вашите најблиски со своите критички забелешки, бидејќи тоа може да го уништи расположението на сите околу вас. Обидете се да бидете тактични и да ги почитувате желбите на оние околу вас, дури и ако тие се во спротивност со вашите. По дома можете да правите корисни работи кои долго време ги одложувате. Посветете ја вечерта на пријателите.

РИБИ
Денот ќе биде релаксирачки за целото ваше семејство. Лесно ќе се справувате со обврските и ќе одржувате добро расположение. Имате желба за промена, а таа наскоро ќе стане реалност. Бидете потрпеливи, не поставувајте стандарди кои ќе ве натераат да страдате.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве кои 16 ракометарки ќе настапат за Македонија на првиот дуел на СП

Денеска во Скопје ќе стартува Светското младинско првенство,...

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...