Дневен хороскоп за вторник, 19-ти декември 2023-та


ОВЕН
Не одбивајте ги понудите за корисна соработка што ви се упатени денеска, туку само разгледајте ги до најситните детали за да избегнете загуби и покрај ретроградното движење на Меркур. Помошта на влијателни луѓе ви користи, доколку не претерате со вашите претензии. Пазете се од понуди поврзани со трговија со стоки што не ви се познати.

БИК
Финансиските проблеми се причина за вашето лошо расположение. Избегнувајте пропусти доколку сте на работа, бидејќи подоцна ќе ви биде тешко да ги поправите. Не патувајте. Одржете ги планираните деловни разговори, но ваш најдобар интерес е, дури и поттикнат од ретроградното движење на Меркур, да не бидете во искушение и да ги потпишете договорите за следната седмица или за првите денови од следниот месец.

БЛИЗНАЦИ
Совршено се справувате со професионалните обврски и не сте загрижени за тешкотиите на вашиот пат, иако околу вас секогаш има некој кој ќе ве потсети на него за да ви ја разубави работата. Деловните контакти и познанства со нови потенцијални партнери се успешни, поддржани од ретроградното движење на Меркур, но претпазливоста, како и секогаш, е задолжителна.

РАК
Денеска спроведете ги планираните деловни разговори кои доколку се засноваат на конкретни барања од ваша страна ќе ви ги донесат очекуваните резултати и финансиските приходи. Бидете толерантни кон вашите колеги, особено при ретроградното движење на Меркур, доколку тие ви понудат идно заедничко вложување, вклучувајќи ги со финансиски влог за да ве поддржат.

ЛАВ
Размислете за вашите идни професионални планови и денеска продолжете кон нивното спроведување, но без брзање, бидејќи сте уморни и расеани. На работа бидете смирени и тргнете ја настрана рутинската работа до пладне. Не оптоварувајте се со туѓи задачи, за кои нема да добиете благодарност, а и Меркур е сѐ уште е ретрограден.

ДЕВИЦА
Не ве советуваме да договарате заеми на овој ден, доколку сакате да инвестирате во нов проект, особено поради ретроградното движење на Меркур. Ако добро ја направите вашата пресметка, ќе сфатите дека ги имате потребните пари, но вложете само половина од нив. Вашата работа е контроверзна, колегите ви се восхитуваат, а дополнителните задачи исто така ќе ви донесат одлични приходи.

ВАГА
Вашето променливо и непредвидливо однесување е причината поради која уште од утрото ги нервирате колегите. Нема шанси да ги поддржат вашите потфати затоа што Меркур е ретрограден, а вие ќе имате потешкотии сами да управувате со тоа поради вашата тврдоглава спротивставеност без да бидете мотивирани. Подобро да внимавате на вашите обврски и не се јадосувајте што се потпирате само на себеси. Тоа е вашиот пат до успехот.

ШКОРПИЈА
Деловните понуди кои ве искушуваат во сè уште ретроградното движење на Меркур ви носат полза. Не ги одбивајте. Ќе ги постигнете своите цели, доколку сте одговорни кон вашите должности и не се обидувате да господарите со колегите. Оние од вас кои се занимаваат со проекти поврзани со странски инвестиции, денеска може да ги постигнат посакуваните аранжмани.

СТРЕЛЕЦ
Не сте подготвени да ја прифатите конструктивната критика која ви е упатена, непочитувајќи ги диктатите на ретроградниот Меркур, но добро е да слушате. Поставете реални цели доколку сакате успехот да биде со вас во текот на денот. Подгответе се за нови задачи на вашето работно место, но и за тешкотии во комуникацијата поради брзање и непромислени изјави.

ЈАРЕЦ
Утрово сте расеани и не ви се оди на работа, иако сте дежурни со други колеги, но тие не можат да ја завршат вашата работа. Затоа, ако не можете да останете дома, но го правите тоа, зашто е можно да не успеете или да си издејствувате казна. Вашите разговори и деловни состаноци, исто така, ќе бидат неуспешни доколку се заинатите да ги спроведете. Препуштете се на рутината и ќе бидете поддржани од ретроградниот Меркур.

ВОДОЛИЈА
Почетокот на новите активности нема да биде толку успешен како што се надевате. Грижете се за вашите рутински должности и бидете трпеливи да се справите со нив. Избегнувајте состаноци за да ја имате поддршката од ретроградниот Меркур. Не чудите се доколку добиете неочекувана понуда за патување и деловна средба во странство, но не брзајте да дадете позитивен одговор.

РИБИ
Доволни е да посакате и попладнево ќе достигнете нов врв во вашиот професионален развој. Запомнете дека се докажавте и луѓето ви веруваат, а ја имате и поддршката на ретроградниот Меркур. Ако треба да разговарате за деловни прашања со вашите колеги или деловни партнери, разговарајте попладне.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...