📷 Доминација до крај – Ѓорчепетровки со двојна круна за совршена сезона

Екипата на Ѓорче Петров го освои трофејот на 31. издание во Купот на Македонија кај дамите и конечно успеа да дојде до двојна круна. Ова беше 17 титула за тимот на Ѓорче Петров во ова натпреварување. Ѓорчепетровки во финалето на Ф4 турнирот од Купот против Чаир со одличната игра во вториот дел дојдоа до убедлива победа од 36:24. Најефикасна во победничката екипа беше Анастасија Николовска со седум погодоци, шест постигна Емилијана Ризоска, пет додаде Ана Марија Коларовска. Кај Чаир прв стрелец беше Бојана Диневска со седум погодоци, а ја следеше Леонора Рахмани со пет реализации.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

СП младинки: Познати се осум учесници во главната фаза

Денеска на Светското првенство во Македонија беа одиграни...

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...