Драма во Грција: Oлимпијакос го сруши АЕК по продолженија за Супер Куп трофеј

Олимпијакос го победи АЕК Атина во драматичен натпревар по продолженија со 26-25 во Супер Купот на Грција.

На крајот на регуларниот дел беше 22-22, откако на полувремето Олимпијакос имаше гол предност, 13-12.

Во продолжението, средниот бек Савас Савас, кој играше одлично и на турнирот во Охрид, го постигна победничкиот погодок.

Најдобар стрелец на натпреварот беше левиот бек на АЕК, Стипе Мандалиниќ со десет погодоци, додека Иван Слишковиќ од Олимпијакос даде девет.

Овие две екипи се најголеми фаворити за титулата во шампионатот кој почнува идниот викенд.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...