Душебаев за првпат во својата тренерска кариера остана со празни раце

Душебаев за првпат во својата тренерска кариера остана со празни раце

Екипата на Висла Плоцк конечно успеа да го симне Келце од домашниот трон и по пауза од 13 години повторно стана шампион на Полска.

Составот на Хавиер Сабате и вториот финален натпревар против Келце го доби на пенали, триумфираше со 29:28 и успеа да ги обедини двете титули.

Довчерашниот шампион на Полска остана со празни раце, а тренерот Талант Душебаев за првпат во својата тренерска кариера сезоната ја заврши без освоен трофеј.

Искусниот стратег беше предводник и на некогашните гиганти – Сиудад Реал, односно Атлетико Мадрид и секогаш успеваше да освои барем еден трофеј на домашна сцена.

СЕНЗАЦИЈА: Висла вторпат го тресна Келце и стана шампион по 13 годиниИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ