Душко Тошиќ: Мизерен е оној кој треба да понижи некого за да се издигне

Поранешниот српски фудбалер Душко Тошиќ се огласи на социјалната мрежа Инстаграм со цитат од Иво Андриќ по интервјуто на неговата сопруга Јелена Карлеуша во кое таа го спомна во негативен контекст.

 

– Мизерен е оној кој треба да понижи некого за да се издигне – пишува во објавата на поранешниот фудбалер.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...