Душко Тошиќ: Мизерен е оној кој треба да понижи некого за да се издигне

Поранешниот српски фудбалер Душко Тошиќ се огласи на социјалната мрежа Инстаграм со цитат од Иво Андриќ по интервјуто на неговата сопруга Јелена Карлеуша во кое таа го спомна во негативен контекст.

 

– Мизерен е оној кој треба да понижи некого за да се издигне – пишува во објавата на поранешниот фудбалер.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...