Двојна победа на „македонските“ екипи во Грција

Двојна победа на „македонските“ екипи во Грција

Екипите на АЕК Атина и ПАОК Солун, каде што играат три македонски интернационалки запишаа нови победи во грчкиот шампионат.

АЕК Атина на Драгана Петковска и Марија Николовска славеше на гостувањето кај Атинаикос со 24-23.

ПАОК Солун на Александра Боризовска победи на незгодното гостување кај составот на Пилаја со 30-28.

Боризовска беше меѓу најдобрите стрелци во победничкиот тим и успеа да постигне четири погодоци.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО)

The post Македонски традиции: Галичка свадба 2024 (ВИДЕО) appeared first...

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...